آموزشگاه راهبرد فنون 

آدرس ما
کرمان خیابان شهید بشتی بین کوچه 6و8
با ما در ارتباط باشید
​​​Rahbord_fononkerman@yahoo.com
شماره تماس
03432470492

اینترنت کابلی کام کست سرعت دانلود و آپلود گیگابیتی ارائه می‌دهد

کام کست در بیانیه‌ای گفت سرویس اینترنت کابلی ویژه‌ای در یکی از خانه‌های شهر جکسون‌ویل پیاده‌سازی کرده که به سرعت دانلود و آپلود ۱٫۲۵ گیگابیت‌برثانیه دست پیدا می‌کند.

اینترنت کابلی کام کست (Comcast) پس از سال‌ها هنوزهم تأکید بسیار ویژه‌ای روی سرعت دانلود می‌کند و آن‌طور که انتظار می‌رود، روی سرعت آپلود مانور نمی‌دهد. بررسی‌ها نشان می‌دهد سرویس اینترنت کابلی کام کست که سرعت دانلودش به یک گیگابیت‌برثانیه هم می‌رسد، سرعت آپلود نهایتا ۳۵ مگابیت‌برثانیه‌ای ارائه می‌دهد. بااین‌حال، گویا این موضوع قرار است در آینده‌ای نه‌چندان دور تغییر پیدا کند.

کام کست چند روز پیش در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت به دستاوردی فنی دست پیدا کرده که می‌تواند امکان ارائه‌ی سرعت دانلود و حتی آپلود بیش از یک گیگابیت‌برثانیه را ازطریق کابل‌های فعلی ارائه دهد که ادعای بزرگی است. در بیانیه‌ی مطبوعاتی کام کست آمده است که این شرکت توانست با مجازی‌سازی توابع شبکه (Network Function Virtualization یا NFV) و جدیدترین فناوری DOCSIS ازطریق شبکه‌ای که در دست تولید قرار دارد، سرعت آپلود و دانلود ۱٫۲۵ گیگابیت‌برثانیه‌ای ارائه دهد. کام کست می‌گوید این سرویس اینترنت را درون خانه‌ای در شهر جکسون‌ویل ایالت فلوریدا راه‌اندازی کرده است.

سرعت دانلود و آپلود ۱٫۲۵ گیگابیت‌برثانیه‌ای کام کست ازطریق شبکه‌ای ارائه شد که ترکیبی از فیبر و کابل بود و ازطریق کابل کواکسیال (Coaxial) به درون خانه راه پیدا کرد. این نخستین‌باری نیست که کام کست چنین رویکردی در پیش می‌گیرد؛ زیرا سال‌ها است که برای ارائه‌ی اینترنت سراغ استفاده از کابل و فیبر می‌رود. بااین‌حال، آزمایش جدیدی که در جکسون‌ویل انجام شد، مزیتی ویژه داشت. کام کست می‌گوید مدت‌‌ها است به‌طور جدی تلاش می‌کند اینترنت فیبری را به درون محله‌های بیشتری در آمریکا اضافه کند و این تلاش‌ها به برخی دستاوردها منجر شده‌اند و آزمایش جدید از همین دستاوردها استفاده می‌کرد.

معمولا اینترنت‌هایی که سرعت دانلود و آپلود گیگابیتی دارند، باید ازطریق فیبر مستقیما به خانه ارائه شوند و کابل واسطی در آن بین وجود نداشته باشد. بااین‌حال، بسیاری از خانه‌های امروزی به‌جای فیبر به کابل مجهز هستند؛ به‌همین‌دلیل، اگر شرکت‌ها به راهکاری برای ارائه‌ی اینترنت گیگابیتی متقارن بدون نیاز به اضافه‌کردن فیبر به خانه دست پیدا کنند، قطعا راه‌اندازی این نوع اینترنت‌ها بسیار سریع‌تر خواهد شد.

کام کست یکی از شرکت‌های مهم و بزرگ ارائه‌دهنده‌ی سرویس پهن‌باند در ایالات متحده‌ی آمریکا محسوب می‌شود و فعلا نگفته اینترنت متقارن ۱٫۲۵ گیگابیت‌برثانیه‌ای در چه زمانی به مردم عرضه می‌شود. درحال‌حاضر، کام کست قصد دارد آزمایش‌‌های بیشتری انجام دهد تا مشکلات احتمالی رفع شوند و سرویس به ثبات بیشتری دست پیدا کند.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش